Ogólne Stowarzyszenie Pracowników
Służb BHP Oddział w Końskich

Komunikaty

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, radości, odpoczynku przy rodzinnym stole, mnóstwa wiosennego optymizmu oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym życzy

Zarząd OSPSHHP Oddział w Końskich”


Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszystkie marzenia, pełnego optymizmu, szczęścia i powodzenia życzy

Zarząd OSPSBHP Oddział w Końskich


Szanowni Państwo,

Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich informuje, że w dniu 25.09.2018r. o godz. 16.30 w sali konferencyjnej PSS SPOŁEM w Końskich ul. Piłsudskiego 26 odbędzie się NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE Członków Stowarzyszenia.

Obecność Członków Stowarzyszenia obowiązkowa.

W przypadku braku wymaganej ze Statutem liczby Członków wyznacza się drugi termin zebrania na dzień 25.09.2018r. godz. 17.00.

Z poważaniem

Zarząd OSPSBHP Oddział w Końskich


Szanowni Państwo

Poniżej załączamy treść otrzymanej informacji w sprawie II OGÓLNOPOLSKIM FORUM SŁUŻBY BHP oraz UROCZYSTOŚCIACH JUBILEUSZOWYCH:

W związku z dużym zainteresowaniem i kończącym się terminem rekrutacji przesyłamy zaproszenie do udziału w II OGÓLNOPOLSKIM FORUM SŁUŻBY BHP „BEZPIECZEŃSTWO W ŚWIECIE 4.0”, organizowanym w Warszawie w dniach 1 – 2 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

Podczas Forum będą omawiane zagadnienia bezpieczeństwa pracy w przemyśle 4.0, w strefach zagrożenia wybuchem, przy pracach elektroenergetycznych, przy wymaganiach nowej normy ISO. Zapraszamy także do udziału w oxfordzkiej debacie nad ważkim problemem współpracy służby BHP ze związkami zawodowymi. Drugi dzień Forum będzie jubileuszem 65-lecia służby BHP i 25-lecia OSPSBHP – zapraszamy Państwa do Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Program

Informacje organizacyjne

Przypominamy, że zgłoszenia udziału należy dokonać do 10 września 2018 r. wypełniając formularz elektroniczny: kliknij tutaj

Rejestracji uczestników Forum dokonuje się także poprzez stronę: http://www.forum.ospsbhp.pl

Z poważaniem

Zarząd OSPSBHP Oddział w Końskich


Szanowni Państwo,

Zarząd OSPSBHP Oddział w Końskich uprzejmie informuje, iż w związku z małym zainteresowaniem zakupem towarów w punkcie sprzedaży, na posiedzeniu Zarząd OSPSBHP O/Końskie podjął uchwałę o obniżeniu cen towarów od 5% do 20%.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupów.

Zarząd OSPSBHP O/Końskie

 


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt, mokrego Dyngusa oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Zarząd OSPSBHP w Warszawie O/Końskie

 


Zdrowych, spokojnych, upływających w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku, spełnienia marzeń i satysfakcji z podejmowanych działań życzy Członkom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

Zarząd OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich

 


Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich informuje, że w dniu 14.12.2017r. o godz. 13.00 w Restauracji Śródmiejska w Końskich ul. Piłsudskiego planowane jest spotkanie przedświąteczne Członków Stowarzyszenia przy udziale Przedstawiciela OIP w Kielcach.

Z uwagi na trudną sytuację finansową udział w spotkaniu będzie częściowo odpłatny w kwocie 25,00 zł/osobę, wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o potwierdzenie udziału oraz udokumentowania wpłaty w siedzibie Stowarzyszenia do dnia 24.11.2017 r.

Z poważaniem Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie O w Końskich

 


Z okazji Dnia Pracownika Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy obchodzonego 19 września Zarząd Oddziału Końskie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP pragnie złożyć wszystkim koleżankom i kolegom naszego środowiska zawodowego wyrazy uznania za zaangażowanie w kształtowaniu kultury bezpieczeństwa.

Składamy Państwu życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Życzymy również spełnienia się wszystkich zamierzeń i wiele satysfakcji z własnych dokonań oraz pogody ducha i serdeczności.

Życzenia dla oddziałów1.09.2017

Zarząd OSPSBHP O/Końskie.

 


Szanowni Państwo,

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie I Ogólnopolskim Forum Służby BHP „Bezpieczeństwo w zmieniającym się świecie pracy” oraz uwzględniając Państwa prośbę o przedłużenie terminu dokonania wpłat z uwagi na obowiązujące procedury finansowe w Państwa Firmach, organizatorzy postanowili przedłużyć termin zgłoszenia oraz dokonania wpłat do 20 września ! Jednakże niezależnie od tego, z uwagi na logistykę organizacji tego przedsięwzięcia, zwracam się do Państwa z prośbą o dokonanie zgłoszenia poprzez formularz zgłoszenia znajdującego się na stronie http://www.forum.ospsbhp.pl

Jednocześnie miło mi Państwa poinformować, że do grona Patronów Honorowych tego wydarzenia dołączyło Ministerstwo Rozwoju.

Informator o I Ogólnopolskim Forum Służby BHP
 


Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwo do udziału w Konferencji „Bezpieczeństwo pracy w przemyśle drzewnym” szczegóły dotyczące warunków udziału opisane są w załączonym zaproszeniu.

Zaproszenie Konferencja Konin 15 IX 2017

 


Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na I Ogólnopolskie Forum Służby BHP „Bezpieczeństwo w zmieniającym się świecie pracy” w dniach 4 – 5 października 2017 r. w Warszawie. Jest to kolejna inicjatywa podejmowana przez Zarząd Główny OSPSBHP w obszarze przedsięwzięć edukacyjnych, traktowana także jako płaszczyzna wymiany poglądów i pole do wielorakich dyskusji. Gwarantuję Państwu wysoki poziom merytoryczny, który zapewniają uznane autorytety z naszego środowiska zaangażowane w Forum, oraz interesujące panele tematyczne:

 

  • Perspektywy rozwoju i zmian w zakresie bezpieczeństwa
  • Samorząd zawodowy służby bhp
  • Innowacyjność w bezpieczeństwie pracy
  • Nowe podejście do zarządzania bezpieczeństwem
  • Pracownik XXI wieku.

Folder informacyjny – program
I Ogólnopolskie Forum Służby BHP – informacje organizacyjne
 


Z żalem i smutkiem informujemy, że dnia 29 lipca 2017 roku zmarła Pani Marianna Szczepanik wieloletni członek władz OSPBHP Oddział w Końskich.
Z powodu śmierci naszej koleżanki wyrazy głębokiego żalu i współczucia mężowi, dzieciom oraz rodzinie składają członkowie OSPSBHP Oddział w Końskich.
Łączymy się w żalu.
 
Informujemy, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 2.08.2017 r. w Kościele Parafialnym w Niekłaniu o godzinie 13:00.

 


Zarząd OSPSBHP Oddział w Końskich zaprasza chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym seminarium pn. Samorząd zawodowy Służby BHP-propozycje utworzenia, które zaplanowane jest 6 czerwca 2017 r., podczas targów ITM Polska-Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle w Poznaniu. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia.
Program
 

Z poważaniem
Zarząd OSPSBHP O/Końskie

 


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu ciepłych i udanych Świąt, smacznego jajka oraz mokrego Dyngusa.
 
Zarząd OSPSBHP w Warszawie O/Końskie

 


Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich informuje, że w dniu 07.04.2017 r. o godz. 16.30 w sali konferencyjnej PSS SPOŁEM w Końskich ul. Piłsudskiego 26 odbędzie się WALNE ZEBRANIE sprawozdawczo – wyborcze Członków Stowarzyszenia.
Obecność Członków Stowarzyszenia obowiązkowa.
 
Z poważaniem Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie O/ Końskie

 


Z okazji dzisiejszego Święta Kobiet składamy Wam drogi Panie najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, pomyślności oraz samych pięknych chwil w życiu.
 
Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie O/ Końskie

 


Szanowni Państwo Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich informuje, że poszukuje pracownika do prowadzenia Biura Oddziału, szczegółowe informacje dotyczące warunków zatrudnienia można uzyskać w siedzibie Oddziału.
 
Z poważaniem Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie O/ Końskie

 


Zdrowych, spokojnych, upływających w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2017 roku życzy Członkom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP
 
Zarząd OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich

 


Szanowni Państwo,
 
Zapraszamy na Konferencję „Wypadek? Wiem co robić!” organizowaną przez OSPSBHP Oddział w Katowicach w dniu 24 listopada 2016 r. w Katowicach.
 
W programie interesujące tematy:

1. Organizacyjne i techniczne przyczyny wypadków przy pracy – nadinsp. Zbigniew Latacz, Okręgowy Inspektorat Pracy Katowice
2. Uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy – wymagania prawne i praktyka – Beata Mazurek, Oddział ZUS Chorzów
3. Ile kosztuje wypadek – na podstawie danych NFZ – Jadwiga Piotrowska, NFZ Oddział Katowice
4. Ochrona przed upadkiem z wysokości – rola ewakuacji – Krzysztof Pająk, Sundoor Sp. z o.o. Sp. k.
5. System zarządzania BHP a wypadki – Ryszard Tkocz, ekspert Polskiego Rejestru Statków
6. Zawał jako wypadek przy pracy – dr n. med. Ryszard Szozda, przewodniczący Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy.
7. Aspekty psychologiczne udzielania pomocy osobom, które uległy wypadkom – Krzysztof Kruszyński, psycholog.
 
Oprócz wykładów możliwość skorzystania z porad ekspertów:
Stolik konsultacyjny Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach – porady prawne.
Stolik konsultacyjny ZUS Oddział Chorzów i PUE ROOM – możliwość założenia profilu PUE.
Stanowisko informacyjne NFZ – możliwość założenia Zintegrowanego Informatora Pacjenta.
 
Odpłatność za udział w Konferencji dla członków OSPSBHP wynosi 40 zł, a dla osób niezrzeszonych – 50 zł.
Płatności oraz zgłoszenia udziału należy dokonać do 14 listopada 2016 r., jednak proszę pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj oraz na naszej stronie http://katowice.ospsbhp.pl
Aby zgłosić swój udział w konferencji proszę wypełnić formularz – zarejestruj się!
 
W przypadku pytań prosimy o przesłanie wiadomości na adres prezes@katowice.ospsbhp.pl lub sekretarz@katowice.ospsbhp.pl
 
Pozdrawiam serdecznie
Beata Kaczmarek
Prezes Zarządu
Oddział Katowice OSPSBHP
www.katowice.ospsbhp.pl


Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym wypadków przy pracy.

Warsztaty odbędą się w dniu 12 października 2016 r. w godz. 9.00-16.00. Rejestracja uczestników od godz. 8.30. Po szkoleniu planowane jest spotkanie integracyjne.

Miejsce szkolenia: Sala szkoleniowa „U Kowala” ul. Owalna 12, 26-600 Radom

Koszt udziału:
bezpłatny w warsztatach oraz spotkaniu integracyjnym dla Członków OSPSBHP o/Radom
pozostałe osoby – 70 zł udział w szkoleniu, dodatkowo 50 zł udział w spotkaniu integracyjnym

Podczas szkolenia zaplanowano obiad dla uczestników.

UWAGA!!!
Ze względów organizacyjnych prosimy o podanie przy zgłoszeniu czy będą Państwo uczestniczyli tylko w szkoleniu czy również w spotkaniu integracyjnym.

Prosimy o rozważne przesyłanie zgłoszeń. Brak zgłoszenia rezygnacji z udziału w warsztatach (również przez osoby uczestniczące bezpłatnie) najpóźniej do dnia 10 października 2016r. spowoduje obciążenie pełnymi kosztami szkolenia. Osoby zgłaszające się bezpłatnie zostaną obciążone kosztem 70 zł (szkolenie) lub 120 zł (szkolenie+spotkanie integracyjne) w zależności od treści przesłanego wcześniej zgłoszenia.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 8 października 2016r. na adres e-mail: radom@ospsbhp.pl Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń lub wpłat.

Dodatkowych informacji udziela
Grzegorz Szałas
tel. 888 500 444, email: grzegorz.szalas@ospsbhp.pl

Szkolenie – wypadki przy pracy

z poważaniem
Zarząd Oddziału


Z okazji dnia pracownika służby BHP najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności samych pięknych chwil w życiu prywatnym oraz zawodowym, satysfakcji z podejmowanych działań, życzy Członkom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP

Zarząd OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich


Czasopismo „Praca i Zdrowie” oraz portal „Kultura Bezpieczeństwa” zostały patronami III edycji konferencji „Nowoczesna służba BHP w zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy w firmie”, organizowanej przez Wolters Kluwer.

Odpowiedzialność pracodawcy nad wykonywaniem pracy; metody oceny obciążeń przy pracach transportowych; zdarzenia potencjalnie wypadkowe; najczęstsze błędy pracodawców podczas postępowania powypadkowego – to tylko niektóre tematy do omówienia podczas wydarzenia. Niniejsza konferencja to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy.

Formuła konferencji będzie umożliwiała zadawanie pytań oraz udział w aktywnej dyskusji. Przez cały czas trwania spotkania do dyspozycji uczestników będą eksperci – którzy podczas dyżuru przy stolikach eksperckich, rozwiążą Państwa problemy z zakresu bhp. Wydarzenie dedykowane jest pracodawcom, pracownikom służb bhp, przedstawicielom związków zawodowych, społecznym inspektorom pracy, a także wszystkim innym osobom zajmującym się bezpieczeństwem i higieną pracy.


Szanowni Państwo

W imieniu organizatorów – Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz Zarządu ZZ Budowlani – serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji pt.
„OCHRONA ŻYCIA I ZDROWIA PRACUJĄCYCH W SEKTORZE BUDOWNICTWA ”.
Wydarzenie jest zaplanowane na 24 CZERWCA 2016 R., w sali konferencyjnej Malwa Hotelu Gromada Centrum w Warszawie. Udział w konferencji jest nieodpłatny, natomiast odpłatny jest udział w uroczystej kolacji.

W załącznikach znajdują się szczegółowe informacje.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W KONFERENCJI NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 15 CZERWCA
2016 R. KLIKAJĄC, albo przez stronę http://www.ospsbhp.pl

Bardzo prosimy o przesłanie tej informacji do wszystkich członków Państwa oddziałów oraz innych zainteresowanych osób.

Z poważaniem

Beata Kaczmarek
Sekretarz Zarządu Głównego
OSPSBHP


Dzień dobry

W imieniu Zarządu oddziału starachowickiego OSPSBHP, zapraszam do udziału w konferencji „Zrównoważone życie zawodowe” oraz pikniku edukacyjnego prowadzonego w ramach europejskiej kampanii społecznej „Bezpieczni na starcie i zdrowi na mecie”, które odbędą się 3 czerwca w Starachowicach. Szczegóły naszego przedsięwzięcia zawarte są w zaproszeniu. Bardzo proszę o potwierdzenie udziału.

Piknik Edukacyjny
Piknik KARTA ZGŁOSZENIA
Zaproszenie Konferencja Piknik Edukacyjny Starachowice
Z wyrazami należnego szacunku

Andrzej Karykowski


Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach pn. ANALIZA I OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO – DOBRE PRAKTYKI.

Zajęcia poprowadzi Pani Elżbieta Bożejewicz – Prezes Zarządu Głównego OSPSBHP, Główny specjalista ds. BHP w firmach budowlanych, wieloletni wykładowca tematyki ochrony zdrowia w pracy, prekursor i organizator licznych ogólnopolskich, konferencji, seminariów, pikników, wyjazdów studyjnych, itp.

Warsztaty odbędą się w dniu 11 maja 2016r. w godz. 14.30-17.30. Rozpoczynamy obiadem i spotkaniem z Prezesem ZG, a następnie przechodzimy do meritum spotkania tj. warsztatów

Miejsce szkolenia: Sala szkoleniowa „U Kowala” ul. Owalna 12, 26-600 Radom

Koszt udziału:
35 zł członkowie OSPSBHP
100 zł pozostałe osoby
Cena warsztatów uwzględnia obiad.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 9 maja 2016r. na adres e-mail: radom@ospsbhp.pl
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłat na konto Oddziału Radom
ING BANK 68 1050 1793 1000 0090 3062 2634

Dodatkowe informacje dostępne są w siedzibie OSPSBHP O/Końskie

Z poważaniem

Zarząd OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich


Zarząd OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich informuje, że na dzień 8 kwietnia w Warszawie planowana jest Rada Stowarzyszenia.
Posiedzenie Rady Stowarzyszenia jest otwarte, mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani członkowie dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w radzie. W załącznikach znajdują się szczegółowe informacje z programem oraz kartą zgłoszenia na Radę Stowarzyszenia. Zgłoszenia należy przesyłać najpóźniej do 20 marca 2016 r. W takim samym terminie należy także dokonać rezerwacji noclegu. Podczas Rady omawiana będzie problematyka utworzenia zasad etyki zawodowej służby BHP dlatego też zapraszam na naszą stronę internetową http://www.ospsbhp.pl/etyka i zapoznania się z opracowanym projektem. W trakcie spotkania zaplanowane jest szkolenie w zakresie finansowo-księgowym i zgodnie z informacją ujętą w piśmie przewodnim, prosimy o przesyłanie pytań i problemów w tym obszarze do 15 marca 2016 r.
2016.03.03. Karta zgłoszenia Rada Stowarzyszenia
2016.03.03. Pismo Rada Stowarzyszenia
2016.03.03. Program Rady Stowarzyszenia
Kampania CIOP Zdrowie pracowników zyskiem firmy


 

Zdrowych, spokojnych, upływających w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2016 roku, spełnienia marzeń i satysfakcji z podejmowanych działań, życzy Członkom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Zarząd OSPSBHP w Warszawie O/Końskie

Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie Oddział Końskie informuje, że w dniu 16.12.2015 r. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej PSS SPOŁEM w Końskich ul. Piłsudskiego 26 odbędzie się spotkanie świąteczne Członków Stowarzyszenia.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w spotkaniu.

Z poważaniem Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie O/Końskie


 

W związku z dużym zainteresowaniem studiami wyższymi w WISBiOP w Radomiu na prośbę Uczelni prosimy Członków Oddziału, którzy planują podjąć naukę, o kontakt z uczelnią, poniżej dane kontaktowe:
WYŻSZA INŻYNIERSKA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA I ORGANIZACJI PRACY W RADOMIU
e-mail: wisbiop@wisbiop.pl
Telefon 48/384-56-55
ul. Mokra 13/19
26-600 Radom
W ramach współpracy Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP z Wyższą Inżynierską Szkołą Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu oferta Uczelni skierowana jest m.in. do osób nie posiadających wyższego wykształcenia, a legitymujących się jedynie tytułem technika bhp (informacje w załączniku). Jednocześnie informujemy zainteresowanych, że Uczelnia przygotowała korzystne rabaty w kwocie czesnego.
Pismo
Podanie


Z okazji Dnia Pracownika Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy obchodzonego 19 września, Zarząd Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Końskich pragnie złożyć wszystkim koleżankom i kolegom naszego środowiska zawodowego wyrazy uznania za zaangażowanie w kształtowaniu kultury bezpieczeństwa.
Składamy Państwu życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.
Życzymy również spełnienia się wszystkich zamierzeń i wiele satysfakcji z własnych dokonań oraz pogody ducha i serdeczności.

Z poważaniem Zarząd OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich

Zarząd OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich uprzejmie informuje, że w dniu 6 marca 2015 r. o godz. 15.30 w sali konferencyjnej PSS Społem Końskie ul. Piłsudskiego 26 odbędzie się Walne Zebranie Członków Oddziału.

Tematem Walnego Zebrania będzie wybór delegatów na Zjazd Główny oraz podjęcie Uchwały o rejestracji Oddziału w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Serdecznie Zapraszamy.

Zarząd Oddziału OSPSBHP w Warszawie Oddział w Końskich